Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti proběhlo na Gymnáziu Žatec

Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti proběhlo na Gymnáziu Žatec
Na Gymnáziu Žatec již několik let studenti píší ročníkové práce a následně jsou ti s nejlepšími pracemi nominováni do soutěže s názvem „Středoškolská odborná činnost“. V rámci této soutěže porovnali studenti své práce 25. dubna v okresním kole.

Na soutěž, konající se v aule žateckého gymnázia, se sjelo 34 studentů ze středních škol v Žatci, Podbořanech či Lounech. Studenti vždy představili svou práci tříčlenné porotě a zbytku soutěžících a následně jim jejich posluchači kladli dotazy k tématu jejich práce. Tematických oborů bylo obsazeno celkem 12 a byly velmi rozmanité – od matematiky přes zdravotnictví až po historii.

Naše gymnázium dosáhlo na soutěži velkého úspěchu podobně jako v minulých ročnících. Z 23 zúčastněných studentů postoupili do krajského kola všichni, včetně některých umístěných na 4. místech. Gymnázium tak na soutěži vybojovalo 8 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových pozic.

Všem zúčastněným patří obdiv za to, že sebrali odvahu a že se do soutěže pustili s takovou vervou a chutí. Gymnázium Žatec se chystá této soutěže účastnit i do budoucna a nadále tak dokazovat, jakých výsledků jsou žatečtí gymnazisté schopni.
Tomáš Kassal mladší

Datum přidání:

Nejnovější zprávy