Štafetový pohár 2024

Na stadionu Mládí v Žatci proběhlo v pátek 26. dubna okresní kolo školního Štafetového poháru.
V tomto závodu běželi žáci prvního stupně nejprve 8 x 100 m a potom 8 x 200 m. Soutěžilo zde šest škol. Pro první místo si s velkým náskokem doběhlo družstvo ZŠ Komenského alej Žatec, druzí byli žáci ze ZŠ Otakara Jaroše z Loun a třetí místo obsadili žáci ZŠ Petra Bezruče Žatec.
Tyto školy postoupily do krajského kola, které se konalo v úterý 7.5. na městském stadionu v Ústí nad Labem. Tam v konkurenci 17 dalších týmů žáci Základní školy Komenského alej vybojovali úžasné druhé místo. Do republikového finále bohužel postupuje jen škola na prvním místě, kterou byla ZŠ z Klášterce nad Ohří. Děkuji všem závodníkům za parádní štafetový běh a mám radost, že naše město Žatec má tak skvělé mladé běžce.