Sokol vyboxoval výhru

04. 10. 2021

Po dlouhé nucené přestávce, zaviněné nemocí COVID-19, byla opět v měsíci září zahájena boxerská liga, kde můžeme již tradičně vidět i žatecký oddíl.

Sokol vyboxoval výhru

Do ringu se tentokrát postavil do svého prvního a dlouho očekávaného zápasu i žatecký boxer Marcel Sokol. Trenér Vladislav Naporowski se snažil svého svěřence motivovat k výhře od prvních vteřin. Již v první minutě poslal Sokol svého soka k zemi, když jej zasypal tvrdými a přesnými údery. Soupeř však útok následně rozdýchal a nastala silná přetlačovaná s otázkou, kdo kolo nakonec vyhraje. Ve druhém kole si již žatecký boxer svou chytrostí soupeřův vzdor pohlídal a znovu jej dostával pod tlak, tak jako v kole prvním.

Ve třetím kole již nedal Sokol svému protějšku šanci a jasně jej přeboxoval. Pomohlo mu zejména střídání úderů ze středního pásma, mířených na horní polovinu těla. V tomto fyzicky náročném zápase

nakonec zaslouženě Sokol vyhrál a mohl slavit první triumf v amatérské kariéře. I po těžkém období, které mimo jiné zasáhlo mnoho sportovních organizací, se žatecký boxerský klub, za výrazné pomoci města Žatec, stále může věnovat nadějné mládeži a pomáhat s jejich rozvojem. (ns)