1. května proběhl tradiční Turnaj rodin v národní házené

Žatecký oddíl národní házenéuspořádal ve středu 1. května další, v pořadí již 31. ročník turnaje, kterého se účastní družstva složená z rodinných příslušníků.

Turnaj byl hrán v rámci programu Sportuj s námi, který zaštiťuje Česká unie sportu pod patronací Tipsportu, car 4 way, iDNES Premium, Radiožurnálu Český rozhlas a České televize. Zúčastnilo se jej celkem 62 hráček a hráčů všech věkových kategorií od předškolního věku až po důchodový věk.

Letošního ročníku se v obvyklém termínu zúčastnilo 5 družstev. Družstva hrála systémem každý s každým s hracím časem 2x15 minut.

V turnaji se nejlépe vedlo rodině Peškových ze Staré Huti, která převyšovala herně všechna ostatní družstva. Družstva na druhém až čtvrtém místě byla velmi vyrovnaná a v utkáních mezi družstvy Kobíkových, Popelkových a Holých se rozhodovalo většinou až v posledních minutách utkání. Nakonec druzí skončili Kobíkovi, třetí Popelkovi a nepopulární čtvrté místo připadlo rodině Holých. Na pátém místě nakonec skončili Zimovi, ale i tento tým byl výkonnostně předchozí trojici velice blízko.

Vítěz turnaje, rodina Peškových, se stala vítězem již pošesté v historii.

Turnaj řídili pánové Gustav Seifert, Pavel Nociar a Pavel Bejček ze Žatce a za jejich výkony je potřeba poděkovat. Ředitelem turnaje byl pan Jaroslav Zrůst. Poděkování patří též sponzorům turnaje, kterými byly Nápoje plus Žatec a OZ Brázda s.r.o. Žatec.

5. Zimovi 4 0 0 4 23 : 40 0

Turnaj byl odehrán za příjemného počasí a účastníci byli odměněni za své výkony krásnými cenami včetně pamětních medailí.