Žatečtí plavci úspěšně vkročili do nové sezóny

Žatecký plavecký klub vyjel 27. ledna 2024 na 1. kolo Mistrovství ČR družstev do Chomutova. Náš klub vytvořil dvě družstva (ženské a mužské), která musela odplavat všechny plavecké disciplíny včetně 1500VZ, 400PZ, 200M aj.

V Chomutově se představily všechny generace žateckého plavání a závody měly sloužit jako testování na začátku sezony, přesto žatečtí plavci z Chomutova neodjeli s prázdnou.

Nejúspěšnější plavkyní se stala Klára Suková, která dokázala ve všech disciplínách zvítězit! Skvěle zaplavala také Lenka Bešíková, jež po zdravotní pauze ukázala svou starou formu na trati 50VZ, kde skončila třetí. Další medailové umístění zaznamenala Jitka Kašová, když doplavala bronzová na 400PZ.

Filip Mach, Jan Lím a Jakub Dvořák obsadili pěkná 5. místa. Z mladších plavců se dobře představili Adrian a Jakub Lehnertové, když oba zlepšili své rekordy a získali 4 a 7. místo na tratích 1500VZ a 200VZ. Osobní rekordy překonali také Diepoldová, Dušková, Dvořáková, Paymová, Vavríková, Sluka a Šnokhous.

Děkujeme všem plavcům za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů do nové sezóny! (kar)