Dobrovolníci v městském lese vysadili 800 doubků

Dobrovolníci v městském lese vysadili 800 doubků

Osm desítek dobrovolníků ze Žatce, ale také lidé z nedaleké Holedeče se dnes odpoledne vydali do Městských lesů Žatec vysazovat stromky. Děti a dospělí vysadili celkem 800 sazenic doubků.

Dobrovolnické sázení stromů v městských lesích se dnes, symbolicky na Den Země, konalo už popáté. „Loni jsme stromky sázeli na jaře i na podzim, v roce 2021 jsme to kvůli covidu stihli až na podzim, o rok dříve to bylo naopak na jaře. Dohromady i s dneškem už jsme tak vysázeli ke třem tisícovkám stromků,“ popsal novodobou žateckou tradici Josef Hodina, jeden z hlavních organizátorů.

Do městských lesů nedaleko Holedeče se stromky nevysazují jen tak náhodně. Jednak to dělají Žatečané v lese, který patří městu, jednak se tak děje v souladu s lesním hospodářským plánem. „Byla tu holina, kterou zalesňujeme podle plánovaného záměru, duby tady budou pomáhat zadržovat vodu. Navíc tady už v minulosti nějaké duby rostly,“ vysvětlil ředitel Městských lesů Holedeč Lubomír Segeš.

Dobrovolnická akce je pro obnovu městských lesů zajímavá hlavně z hlediska pozornosti. Děti i dospělí, kteří si zejména v covidové době oblíbili vycházky v městských lesích a na Hopíkově naučné stezce, se sem takto vrací, aby pomohli s obnovou lesa. Zároveň tím, hlavně ti nejmladší, získávají vztah k přírodě.

Na sázení stromů se každý rok dostavují pravidelní účastníci, ale nechybí ani úplní nováčci. „Hlavně dnes je tady hodně lidí, které jsem tu ještě neviděl. A za to jsme samozřejmě rádi,“ těšil zájem Josefa Hodinu. Vedle rodin a skupin přátel se na sázení stromů dostavila i skupina mladých žateckých skautů nebo táborníků z Holedeče. Všichni si slunečné odpoledne užili zábavou i užitečnou aktivitou, za kterou jim patří dík. Tomáš Kassal

Datum přidání:

Nejnovější zprávy