V sobotu proběhne Muzejní noc v Žatci

V sobotu proběhne Muzejní noc v Žatci
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na patnáctou Muzejní noc, která letos proběhne netradičně v sobotu 20. května od 13 do 19 hodin.

„Od 13 hodin zveme do naší pobočky Křížovy vily na vernisáž výstavy Dráteníkův rok, na které se představí drátované objekty od osmi významných dráteníků ČR. Někteří z nich budou osobně předvádět své řemeslo a prodávat výrobky na zahradě Křížovy vily po celou dobu muzejní noci. Pro malé i velké návštěvníky jsou připraveny dílničky a občerstvení od SOU a SOŠ SČMSD Žatec," objasnila program Jitka Krouzová. Vstupné dobrovolné.

Program v hlavní budově muzea v Husově ulici 678 se ponese v duchu výstavy Zakrojte si skývu. Návštěvníci si budou moci s autorem výstavy Miroslavem Černým umlít vlastní mouku na několika typech pravěkých mlýnů. Z ní pak mohou upéct chlebové bochánky, placky nebo housky. Kdo bude mít zájem, může autorovi položit záludné otázky týkající se pěstování a zpracování obilí jak ve městě Žatci, tak v celém okrese Louny.

Stará papírna nabízí prohlídku výstavy Atlas ptáků neobyčejných, kde je připravena interaktivní dílnička, dozvíte se hodně o ptácích vyhynulých, vymyšlených i těch skutečných.Těšíme se na vás. (rmž)

Datum přidání:

Nejnovější zprávy