Výstava Kamila Pohanky začala v Galerii U Radnice

Výstava Kamila Pohanky začala v Galerii U Radnice
Žatec – Na šedesát návštěvníků se sešlo v pátek 12. května v žatecké Galerii U Radnice na slavnostní vernisáži výstavy obrazů mladého žateckého rodáka Kamila Pohanky. 

Byli nadšeni ze 30 vystavených obrazů tohoto zatím málo známého malíře. To se po této vernisáži jistě změní. Hosté se totiž netajili obdivem a chválou nad jeho oleji s motivy historického města Žatec, českých hradů, Prahy a přírody.
„Jsem moc rád, že jako patriot města mohu ukázat své obrazy v samotném Žatci na své první samostatné výstavě. Při vernisáži to bylo až dojemné, měl jsem moc hezké pocity, z toho, že se moje obrazy líbí,“ svěřil se autor. „Tak, jako má nyní prostor pro své obrazy Kamil Pohanka, připravujeme nové výstavy opět s dalšími výtvarníky ze Žatce a jeho regionu. Návštěvníci to velmi oceňují, že se mohou v naší galerii potěšit výtvarnými díly mladých, zatím neznámých, či začínajících nebo i zapomenutých autorů,“ uvedl kurátor galerie Petr Pavel Šimáček.
V Galerii U Radnice došlo při této vernisáži i ke slibovanému překvapení. Autor, který podniká jako vizážista, v improvizovaném make-up koutku předvedl zájemkyním, že lze dokonale nalíčit pleť za 8 minut!
Obrazy mladého talentovaného malíře Kamila Pohanky budou v této žatecké galerii vystaveny do 1. července 2023. Otevřeno je každou sobotu od 14 do 17 hodin. (rž)

Datum přidání:

Nejnovější zprávy