Říjen v knihovně

05. 11. 2021

Říjen v knihovně přinesl celou řadu veřejnosti již známých aktivit, včetně Týdne knihovny, ale i nových akcí.

Říjen v knihovně

Pro dětské čtenáře jsme připravili Čarodějnické nocování, odpoledne deskových her, tvořivé odpoledne s vyráběním originálních dekorací ze starých knih nebo odpoledne s Knihomolíkem. Poslední říjnovou středu jsme tvořili krmítka pro ptáčky z přírodních materiálů.

Pestrou nabídku akcí jsme připravili i pro dospělé návštěvníky knihovny. Začátkem měsíce jsme během workshopu tvořili dekorace ze starých knih pomocí Bookfoldingu a Bigshotu. Novinkou v naší nabídce jsou „kavárny“. Dvě Literární kavárny byly zaměřeny na podporu dětského čtenářství a doporučenou četbu pro děti základních škol. Filmová kavárna se nesla v duchu udržitelnosti a promítaný snímek Hon za utopií se tematicky hodil k probíhajícímu Dni stromů. Již podruhé jsme uvedli další letošní novinku Snídani v knihovně Brain§Breakfast s hostem on-line. V závěru měsíce si čtenáři mohli poslechnout zajímavou cestovatelskou přednášku Saši Ryvolové s názvem Zlaté vábení Yukonu.

Na listopad je pro veřejnost připravena celá řada zajímavých akcí, které si určitě nenechte ujít. Více se o nich dozvíte na našem webu www.mekzatec.cz nebo Facebooku. (měk)