Muzejní noc v Žatci

Muzejní noc v Žatci
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na 16. Muzejní noc v Žatci, která se uskuteční v pátek 17. května od 17:00 do 24:00.

„Muzejní noc slavnostně zahájíme v 17 hodin v pobočce Křížova vila (Zeyerova 344) vernisáží výstavy Hudební scéna v Žatci, která představí medailonky, fotografie a exponáty žateckých kapel, orchestrů a pěveckých sborů. Od 18 hodin tam ve velkém sále zazpívá Žatecký příležitostní sbor, který letos slaví již 30 let své činnosti. A po něm se budou prezentovat žáci hudebního oboru ZUŠ Žatec. Ve vile bude program ukončen ve 22:00.

V hlavní budově muzea (Husova 678) bude k vidění výstava Zlaté poklady filmového Hollywoodu a od 17:30 se na muzejní zahradě postupně vystřídají žatecké kapely Průvan, Aquarius, Lochness, TFC, Ogee a Stolní společnost, které vám budou hrát a zpívat téměř do půlnoci. Občerstvení zajistí Martin Kákona ze Žatce. 

V pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733) bude přístupná výstava Pes – věrný přítel člověka, spojená s prezentací psího útulku v Jimlíně. Program zde bude končit ve 22:00,“ pozvala na akci Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení RM Žatec. (rmž)

Datum přidání:

Nejnovější zprávy