Městská policie pomáhá

25. 11. 2021
Strážníci Městské policie Žatec v uplynulém měsíci pokračovali v sérii přednášek na místních základních a mateřských školách.
Městská policie pomáhá
Nejoblíbenějšími prvky na těchto akcích bývá přikládání policejních pout přímo dětem a určitě také ukázka práce policejní fenky Kessie. V listopadu se ale rozběhl i další program, a to přednášky o bezpečnosti a prevenci kriminality pro naše nejstarší spoluobčany. Strážníci zavítali do žateckého Domova pro seniory, konkrétně do Klubu seniorů. Jak bezpečně platit kartou či vybírat peníze z bankomatu, jak nenaletět podomním prodejcům či jak předcházet kapesním krádežím v blížícím se předvánočním čase - to vše si žatečtí senioři vštěpovali na těchto přednáškách. Doba častějších nákupů vánočního zboží a manipulace s větší hotovostí totiž bohužel každoročně přitahuje nenechavce, kteří by rádi právě seniory o jejich peníze připravili. 
Na linku 156 někdy volají i děti. Jejich nejčastější oznámení je nahlášení výskytu injekční stříkačky, kterou někde pohozenou zanechali osoby závislé na drogách. Strážníci tyto stříkačky sbírají do speciálního kontejneru a odevzdávají k odborné likvidaci. Chtěli bychom touto cestou všechny tyto malé oznamovatele moc pochválit. Je skvělé vidět, že i nejmladší generaci není život v našem městě lhostejný a že se nebojí se strážníky navázat kontakt. 
Blíží se nám zima a s ní spojená situace, kdy se krátí dny a prodlužují noci. Žáci pak jdou za tmy jak ráno do školy, tak třeba večer z nějakého kroužku domů. Apelujeme proto na všechny rodiče, aby nezapomínali vybavit své ratolesti reflexními prvky ať už na oblečení či např. na školní brašny. Heslo "vidět a být viděn" nabývá v těchto dnech více a více na důležitosti. Dnešní mobilní telefony mají většinou i funkci Baterka, jejíž použití při chůzi na vozovce po setmění také může předcházet dopravní nehodě. Reflexních vest a dalších prvků si určitě můžete všimnout u strážníků každé všední ráno na přechodech pro chodce, kde usměrňují dopravu na klíčových místech s větším pohybem dětí - nejčastěji před ZŠ Komenského alej. 
A už jen věta na závěr: v případě nouze je tu pro vás linka 156.
Štěpán Benca

Galerie k článku