Dobrovolní hasiči mají techniku, která umožňuje zásahy i za extrémního sucha

17. 08. 2021

Žatečtí dobrovolní hasiči mají díky evropské dotaci technické vybavení pro zásahy i v době mimořádného sucha. Technika jim umožňuje čerpat vodu až z hloubky 20 metrů.

Dobrovolní hasiči mají techniku, která umožňuje zásahy i za extrémního sucha

Projekt „Vybavení JSDH Žatec technickými prostředky pro výkon činností spojených s extrémním suchem“ řeší vybavení jednotky Sboru dobrovolných hasičů Žatec pro řešení mimořádných událostí vzniklých z extrémního sucha, spojených s nedostatkem vody.

Konkrétně se jedná o vytvoření nezávislého čerpacího stanoviště se sací hloubkou až dvacet metrů a dodávkou až 1600 litrů minutově, navíc s možností provozu i v nočních hodinách.

Sestava je složena z elektrocentrály s příslušenstvím, elektrického čerpadla s příslušenstvím a osvětlovacího balonu na stativu.

Díky realizaci projektu bude jednotka schopna řešit krizové situace spojené s extrémním suchem, jako např. požáry lesních a polních porostů. Zároveň dojde ke zvýšení akceschopnosti jednotky. Nově pořízené technické prostředky se vyznačují vysokou kvalitou, špičkovými technickými parametry a vlastnostmi, které zajistí schopnost jednotky reagovat na vzniklé situace a odstraňovat důsledky vzniklé v souvislosti se suchem s maximálním efektem.

Projekt "Vybavení JSDH Žatec technickými prostředky pro výkon činností spojených s extrémním suchem" je spolufinancován Evropskou unií. (pš)