Do nového školního roku vykročila SPŠE a SOA s novým vedením a ambicemi

30. 09. 2021
Na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Soukromé obchodní akademii v Žatci je od 1.9.2021 hodně změn. Kromě toho, že se změnilo vedení školy, otevřely se také nové obory.
Do nového školního roku vykročila SPŠE a SOA s novým vedením a ambicemi

Po dlouhých letech vedení obou škol opustila majitelka a ředitelka Ing. Alice Iskerková. Na postu ředitelky ji vystřídaly hned dvě ženy - na SOA je to paní Ing. Hana Anežka Lýrová, na SPŠE paní Ing. Romana Šrámková. Také se změnili majitelé škol. V současné době vlastní školu 3 noví majitelé a zřizovatelé.

Od nového školního roku se otevřely i zcela nové studijní obory, které jsou nejenom zajímavé, ale i důležité pro tento region a kraj. Nové obory jsou na SOA: Logistika, doprava a přeprava. Na SPŠE je to: IT - programování, IT administrátor a Robotika a automatizace. „Nové obory jsou hodně zajímavé pro různé firmy v průmyslových zónách Triangl a Havraň. Máme hodně partnerských firem, kde jsou nové obory žádané, jako je například Koito Žatec, Fujikoki Louny, PULS Chomutov, Valeo Podbořany atd. Tyto firmy jsou i budoucí zaměstnavatelé našich studentů,“ vysvětlila jedna z jednatelek Mgr. Milica Krišan.
Obě školy pravidelně pořádají Dny otevřených dveří, na které zve všechny budoucí žáky i jejich rodiče.
Ty se budou konat:
13.10.2021
11.11. 2021
8.12.2021, a to vždy od 9:00 do 17:00.

Těšíme se na setkání!
Kolektiv vedení SOA a SPŠE

Více o škole na webech SOA Žatec a SPŠE Žatec.

Galerie k článku