Žatečtí plavci opět vezou medaile!

Žatečtí plavci opět vezou medaile!
Na závodech Českého poháru v plavání, které se uskutečnily v termínu 12.-14.5.2023 v Pardubicích, reprezentovali náš klub juniorští plavci Zusková, Suková, Lím, Kroulík, Černá a dospělý plavec Filip Mach.

Žatecká výprava předvedla skvělé výkony a zaznamenala i několik úspěchů.

Největším úspěchem našeho klubu v Pardubicích bylo třetí místo juniorské štafety na 4x50VZ. Skvělý výkon předvedl také Filip Mach, který uspěl v silné konkurenci české špičky a dvakrát se probojoval mezi nejlepších deset. Na trati 100P skončil devátý a na poloviční trati 50P Filip dokonce obsadil šesté místo.

Ještě lepší umístění získala nadějná Klára Suková, která doplavala ve finále na 100Z těsně pod stupni vítězů! Výborně si vedla i Sára Černá, jež doplavala devátá na trati 100M.

Naši junioři plavali proti dospělým a každé umístění do 20. místa bylo skvělé.

Ve stejném termínu plavaly také žatecké naděje Jarní krajský přebor dlouhých tratí v Lounech.

Ze Žatce do Loun vyjeli celkem tři plavci: J.Kašová, P. Filinger a K. Paymová.

Jitka Kašová si do lounského bazénu přivezla výtečnou formu, když na trati 800VZ doplavala na výborném druhém místě, a na trati 1500VZ dokonce zvítězila. Skvěle plaval také Patrik Filinger (na snímku), který v závodě na 800VZ rovněž vyplaval krásné 2. místo. Poslední zástupkyně žateckého klubu v Lounech, Kateřina Paymová, si sice zlepšila osobní maximu, ale bohužel dohmátla na smolném 4. místě.

Děkujeme všem našim plavcům i nadějím a přejeme mnoho úspěchů do budoucna. (kar)

Datum přidání:

Nejnovější zprávy