Dorostenecký turnaj házenkářek v Žatci vyhrály Přeštice

15. 11. 2021
V sobotu 13 . listopadu byl odehrán turnaj dorostenek v národní házené jako 29. ročník Memoriálu Moniky Šubrtové v hale OA a SOŠZE za účasti pěti družstev.
Dorostenecký turnaj házenkářek v Žatci vyhrály Přeštice

Účast ovlivnila podobně jako jiné oblasti našeho života pandemická situace, když v průběhu posledních dvou dnů před zahájením turnaje se musela omluvit dvě družstva (Vracov a Raspenava) z důvodu kontaktu hráček s covid pozitivními.

Nakonec přijela družstva z Přeštic, Bakova n. J., Litvínova a Chomutova a počet doplnil tým děvčat TJ Žatec.

Na turnaj byly jako každý předcházející ročník zajištěny velice zajímavé ceny od místních sponzorů jak pro družstva, tak pro nejlepší hráčky na svých postech.

Turnajem prošla bez porážky děvčata z Přeštic, která předváděla velice pohlednou hru jak v útoku, tak při obranné činnosti. Druhé místo obsadil tým z Bakova nad Jizerou před děvčaty z Litvínova.

Naše družstvo skončilo na 4. místě, když se nedařilo především v útočné fázi a při střelbě. Na posledním místě se umístila děvčata z KNH Chomutov.

Vyhodnoceny byly též nejlepší hráčky, ale dominovala především děvčata z Přeštic, které měly mezi oceněnými 4 hráčky (nejlepší obránkyně, útočnice, střelkyně a též nejlepší hráčku celého turnaje). Nejlepší brankářkou byla vyhodnocena po právu Tereza Svobodová ze Žatce.

Výsledky Žatce:

Branky vsítily za Žatec Lucie Tumpachová 11, Daniela Hamalová 8, Zlata Holá 7 a Natálie Štaffenová 3.

Oddíl národní házené děkuje rodině Šubrtových za velikou podporu a všem sponzorům turnaje.
Josef Popelka

Galerie k článku