Jazzmani prohráli rozdílem třídy

21. 09. 2021

Druhé kolo florbalové divize hráli žatečtí muži v nedaleké Kadani, kde jako domácí hostili ambiciózní Florbal Chomutov U21. Chomutov doplněný o hráče 1. ligy i juniory předvedl koncentrovanou hru a jasně vyhrál 18:3.

Jazzmani prohráli rozdílem třídy

Jazzmani v první třetině nezvládali základní herní dovednosti – vedení balónku a přihrávku, což vedlo k drtivé převaze Chomutova. Jazzmani ale i tak dvakrát vsítili branku a dostali se na dílčí skóre 2:4. Žatecký brankář David Švátora se snažil jak mohl a také díky němu svítilo na výsledkové tabuli skóre po první třetině 2:5.

Chomutov jistý si svou dominancí ve druhé třetině přidal ještě více na tempu a tím si vytvořil propastný rozdíl ve skóre. Jazzmani měli obrovský problém s rozehrávkou a mladí soupeři si s neutuchajícím hladem po gólech vytvářeli jednu šanci za druhou. Pokud by někdo měřil procento držení balónku, byl by výsledek 75/25 pro Chomutov a tomu také odpovídalo skóre.

Do třetí třetiny nasadil domácí trenér trio Kuvík – Milyan - Kučera a během několika střídání bylo vidět, že tato lajna je jediná schopna se soupeřem držet krok. Na vysokém skóre to ale nic nezměnilo.

Další týden hrají Jazzmani na stejné palubovce s domácí Kadaní. Zápas startuje 25. září od 19 hodin. (jazz)