Muži zahájili v divizi florbalovou sezónu

14. 09. 2021

Novou florbalovou sezónu zahájili za FbC Jazzmani Žatec jako první muži, kteří hráli první zápas divize v Krupce s Florbalem Ústí B. Ústecké rezervě podlehli 6:13.

Muži zahájili v divizi florbalovou sezónu

Zápas začal dle předpokladů žateckého týmu, který nastoupil proti vyzrálejšímu a zkušenějšímu týmu s respektem. Ústí neoplývalo velkou aktivitou a v první části čekalo na chyby hostujícího celku, které přišly hned ve třetí minutě. Po dvou zbytečných vyloučeních Jiřího Pavliše svítilo na světelné tabuli po první třetině 7:3 pro domácí.

Ve druhé třetině již Žatec srovnal krok a měl daleko více ze hry, i když stav skóre neodpovídal realitě. Jazzmani se nenechali zastrašit a vytvořili si několik slibných akcí, ze kterých pouze jedna skončila gólovým úspěchem.

Třetí třetina proběhla ve stylu all-star NHL. Domácí tým měl stále chuť dávat góly, ale díky své kondici vynechávali bránící činnosti, což vyhovovalo právě Jazzmanům. Jazzmani díky Matěji Živčákovi a Adamu Brunclíkovi stanovili výsledek utkání 13:6 pro Florbal Ústí. Ústí předvedlo obrovskou kvalitu, hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže na Divizi stále stačí. Na druhou stranu Jazzmani předvedli koncentrovaný výkon s potenciálem do příštích zápasů.

Před zápasem by jistě Žatečtí hráči takový výsledek brali, ale po zápase všichni cítili, že rozdíl ve skóre mohl být daleko nižší.

Branky Žatce: Muselík 2, Havlík, Živčák, Čermák, Brunclík.

Příští divizní utkání hrají Jazzmani v pátek 17. září v 17 hodin na domácím hřišti Sportovní haly Kadaň proti Florbalu Chomutov. (jazz)