G-Titán Žatec na mistrovství České republiky v K1: stříbro pro Bruna Učíka
V Lovosicích se 22. až 23. května konalo mistrovství České republiky v disciplíně K1, které pořádala Česká asociace kickboxu. Klub G-Titán Žatec na šampionátu reprezentovali tři bojovníci – Vojtěch Drda, Jindřich Provazník a Bruno Učík. Největšího úspěchu dosáhl Bruno Učík, který si vybojoval titul vicemistra České republiky.
Jindřich Provazník narazil na silného soupeře
V kategorii mužů -71 kg nastoupil Jindřich Provazník proti Davidu Hrdinovi z klubu YAKSHA GYM Plzeň. Od úvodních vteřin zápasu bylo patrné, že soupeř je velmi dobře připravený a dokáže efektivně využívat své přednosti v kombinacích rukou i nohou. Jindřich se snažil držet tempo utkání a hledal příležitosti k vlastním útokům, avšak David Hrdina postupně přebíral iniciativu a získával převahu.
Ve druhém kole soupeř několika přesnými a tvrdými údery dostal Jindřicha pod tlak. Rozhodčí po sérii účinných zásahů zápas ukončil technickým knockoutem (KO). Jindřich Provazník tak své působení na republikovém šampionátu ukončil bez umístění.
Vojtěch Drda narazil na zkušeného soupeře
V kategorii mužů - 63,5 kg reprezentoval G-Titán Žatec Vojtěch Drda. Jeho soupeřem byl Petr Zítko z VIPER CLUB Česká Lípa.
Od úvodních vteřin zápasu bylo patrné, že Vojtěcha čeká velmi náročný souboj. Petr Zítko nastoupil aktivně a hned v prvním kole dokázal několikrát přesně zasáhnout. Po dvou tvrdých úderech byl Vojtěch rozhodčím dvakrát počítán, což výrazně ovlivnilo další průběh utkání.
Přestože se závodník G-Titánu nevzdal a bojoval až do závěrečného gongu, soupeř si po celý zápas udržoval převahu. Vojtěch se snažil vrátit do zápasu a předvedl několik povedených akcí, bodovou ztrátu z úvodu se mu však již nepodařilo smazat.
Po třech kolech rozhodčí jednomyslně přisoudili vítězství na body Petru Zítkovi. Vojtěch Drda tak na mistrovství České republiky své účinkování ukončil již v prvním kole turnaje.
Bruno Učík vybojoval titul vicemistra České republiky
V kategorii starších juniorů - 63,5 kg nastoupil Bruno Učík (na snímku), který během celého turnaje prokazoval výbornou formu a vysokou sportovní úroveň.
V prvním zápase se utkal s Martinem Heranem z TCB Gymu. Bruno od začátku diktoval tempo utkání, byl aktivnější a přesnější. Díky jednoznačné převaze rozhodčí zápas ve druhém kole ukončil ve prospěch závodníka G-Titánu Žatec (RSC).
V semifinále nastoupil proti Nikolovi Dostálkovi z klubu Pantock Kickbox. Bruno předvedl soustředěný a takticky velmi dobře zvládnutý výkon. Po většinu zápasu kontroloval jeho průběh, úspěšně kombinoval úderové série s kopy a soupeře nepouštěl do výraznějších akcí. Po skončení utkání zvítězil jednoznačně 3:0 na body a zajistil si postup do finále.
Ve finálovém souboji na něj čekal Alexandr Buben z E.H. Security Kickbox Gymu. Finále nabídlo kvalitní a atraktivní zápas, ve kterém Bruno bojoval s maximálním nasazením. Přestože předvedl velmi dobrý výkon a ani v jednom okamžiku nic nevzdal, rozhodčí po závěrečném gongu přisoudili vítězství jeho soupeři poměrem 3:0 na body.
Bruno Učík tak v silné konkurenci vybojoval vynikající 2. místo a stal se vicemistrem České republiky v K1 v kategorii starších juniorů - 63,5 kg.
Všichni tři závodníci nastupovali na mistrovství České republiky pod vedením trenéra Romana Šifaldy, který je dlouhodobě připravuje v klubu G-Titán Žatec. (jg)
Datum přidání:



