Dobrovolní hasiči ukázali svou techniku a bavili děti i dospělé

Dobrovolní hasiči ukázali svou techniku a bavili děti i dospělé

Desítky dospělých, ale hlavně dětí, pro které šlo o nezvyklou atrakci, si užily v sobotu dopoledne Dne otevřených dveří, který ve svém areálu v Nemocnici Žatec uspořádali členové Sboru dobrovolných hasičů ze Žatce.

Dobrovolní hasiči připravili pro děti soutěže i občerstvení, ale hlavně všem předvedli svou techniku. Od nového cisternového vozu Scania a čtyřkolky, již mají ve výbavě nejkratší dobu, až po čluny, čerpadla či ochranné oděvy a různé technické pomůcky. Součástí ukázek byl i sanitní vůz rychlé záchranné služby.

„Den otevřených dveří jsme loni nepořádali, protože před rokem jsme v srpnu na náměstí slavnostně přebírali nový cisternový vůz. Ale letos jsme se ho rozhodli znovu udělat. Je to z naší strany i forma poděkování městu Žatec, které nás maximálně podporuje a jemuž za to velmi děkujeme,“ řekl starosta SDH Žatec Lukáš Job. Dobrovolní hasiči tak nejen pomáhají zachraňovat zdraví a životy lidí na Žatecku, ale zároveň podporují různé kulturní a společenské akce, na nichž musí být zajištěna účast hasičů.

Pochvala od veřejnosti, a to i na včerejším Dni otevřených dveří, je pro ně odměnou. SDH Žatec funguje jako sdružení dobrovolných nadšenců a bezesporu patří mezi nejaktivnější spolky v Žatci vůbec. (tka)

Galerie

Datum přidání:

Nejnovější zprávy