Druhý ročník směnného bazaru přilákal náruživé čtenáře i tvořivé duše

11. 11. 2021
Knižní bazar se uskutečnil v aule žateckého gymnázia v pátek 5. listopadu. Rozsáhlý swapovací prostor doplnily tvořivé dílny s šikovnými lektorkami.
Druhý ročník směnného bazaru přilákal náruživé čtenáře i tvořivé duše
A jak celá akce Pošli dál… knihy! probíhala? “Do letošního bazárku se zapojilo více organizátorů a za jejich přízeň jim velmi děkujeme. Prostor zapůjčilo Gymnázium Žatec, knihy pro tvoření Městská knihovna Žatec. Dílny vedly tři lektorky. Eliška Pomyjová s účastníky vyráběla zápisníky, Jitka Barborková krasopisem zdobené obálky a Veronika Košťáková skládané dekorace ze starých knížek,” představila činnosti v dílničkách členka spolku A dál? Monika Merdová.
Výměna knížek ctila obecná pravidla swapu, nebylo však nutné měnit kus za kus. “Během odpoledne jsme vítali návštěvníky, kteří přinesli vyřazené tituly ze svých knihoven a/nebo se přišli poohlédnout po nové literatuře. Sešlo se tu hodně časopisů i učebnic cizích jazyků. Nejzajímavější knihy byly hned pryč,” nastiňuje průběh bazaru Eva Sladká.
Přebytků z bazaru se ujme Městská knihovna Žatec. Nápad zaujal studenty i kantorky gymnázia, které nevyloučily další setkání v podobném duchu. Akci finančně podpořilo město Žatec. (mm,es)

Galerie k článku