Dobrovolní hasiči mohou lépe zasahovat u vody, na příští rok plánují velké oslavy

06. 10. 2021

Sbor dobrovolných hasičů Žatec pomáhá díky své jednotce u různých aktuálních zásahů, zároveň se ale průběžně věnuje údržbě a vylepšování své techniky, kterou posléze k zásahům využívá.

Dobrovolní hasiči mohou lépe zasahovat u vody, na příští rok plánují velké oslavy

Jednou z posledních novinek u žateckých dobrovolných hasičů je povodňový přívěs. Myšlenky na nový, který by nahradil vysloužilý přepravník člunu, se objevily už před pěti lety. Dobrovolní hasiči se rozhodli nakonec postavit víceúčelový přívěs, který má sloužit u různých zásahů, které jsou spjaté s vodní hladinou. „Po řadě náměstí a nápadů proběhla svépomocí přestavba přívěsu tak, aby vše mělo své místo a byl účelně využitý jeho prostor. Nyní tak díky přívěsu přepravíme větší množství prostředků pro čerpání vody, hadic, ženijního nářadí, ale třeba i pytlovačku na písek nebo motorový člun,“ popsal Petr Šutera ze Sboru dobrovolných hasičů Žatec.

I další novinka SDH Žatec souvisí s vodou. Hasiči mají nový lodní motor k člunu. Obměna proběhla po pětadvaceti letech, když nyní jednotka může při zásazích na člunu využívat motor Honda Marine BF20. Vzhledem k tomu, že jedním z úkolů jednotky jsou i zásahy na vodě, je nový lodní motor velkou výhodou. Sloužit bude při zásazích u živelných pohrom, jako jsou záplavy či povodně, ale také při pátracích akcí na Ohři nebo vodní nádrži Nechranice, kde žatečtí dobrovolní hasiči rovněž pomáhají. „Velké poděkování patří městu Žatec, díky kterému byl lodní motor pořízen,“ děkuje za SDH Žatec Petr Šutera.

Poslední zajímavostí SDH Žatec je připoměnutí oslav 150 let vzniku hasičského sboru ve městě. Oslavy měly proběhnout už loni, kvůli Covidu-19 byly odloženy neiprve na letošní rok, ale nakonec se s nimi počítá v květnu roku 2022. (tka)

Galerie k článku