Zahradní slavnost Kamaráda-LORM potěšila všechny účastníky

09. 09. 2021

Čtvrtý ročník zahradní slavnosti s názvem Radost bez hranic si na dnešek připravila organizace Kamarád-LORM s dalšími partnery.

Zahradní slavnost Kamaráda-LORM potěšila všechny účastníky

Celodenní program pro děti ze základních a mateřských škol, ale také pro klienty Lormu a Domova pro seniory či veřejnost připravili pracovníci Kamaráda-LORM, Městské knihovny, Sedmikrásky a Junáka. Všichni si nejen hráli, ale také mohli vyrábět různé drobnosti a při tom se něco nového naučit. Nechybělo také občerstvení pro všechny návštěvníky. Vrcholem kulturního programu bylo vystoupení hudebního divadla Hnedle vedle.

Radost bez hranic je už tradiční akce, jejíž hlavní ambicí je propojovat světy různých komunit v Žatci, od dětí přes lidi s různými handicapem až po seniory. „Je tady výborná atmosféra, těší nás, že se všichni baví. Je vidět, že se všichni rádi setkali, a to se týká i učitelek z různých škol,“ těšila pohodová atmosféra a dobrá nálada ředitelku Kamaráda-LORM Andreu Rábovou.

Radost, jež zaplnila zahradu u týdenního stacionáře v Zeyerově ulici, byla opravdu pro všechny. Klienti Lormu byli rádi, že se mohli setkat s dětmi z různých škol a bavit se s nimi. Školáci i předškoláci se zase bavili na začátku nového školního roku a navíc si nenásilnou formou uvědomovali, že některé lidé mohou mít různé zdravotní potíže, ale chtějí se a umějí se bavit jako oni sami. Hraní si, tancování nebo zpívání jsou totiž společnou zábavou pro všechny. Tomáš Kassal

Galerie k článku