Ve stylu první republiky

04. 10. 2021
Regionální muzeum nabízí mladým výtvarníkům možnost účasti na virtuální výstavě.
Ve stylu první republiky

Výtvarná výzva je až do jara příštího roku otevřená všem žákům základních škol. Regionální muzeum výzvu vyhlásilo v rámci doprovodného programu výstavy Žiju v první republice, která právě probíhá v Křížově vile v Žatci. Přihlášená výtvarná díla proto musí k prvorepublikové době nějakým způsobem odkazovat.

“Výzvou bychom chtěli oslovit nejen jednotlivce, ale i učitele výtvarné výchovy, kteří by mohli touto aktivitou zpestřit vyučování,” vysvětluje muzejnice a iniciátorka výzvy Monika Merdová.

Jednotlivé práce je třeba přinést do Křížovy vily v Zeyerově ulici v Žatci nejpozději do 20.3.2022. “Výtvarnou techniku necháváme zcela na autorech, můžou kreslit, malovat, lepit, modelovat. Nápadům se meze nekladou. Jen je třeba dodržet rozměr přihlášených děl. U obrazů požadujeme rozměr mezi A4 a A3, u trojrozměrných děl maximální velikost 50 x 50 cm,” doplňuje Merdová.

Přihlášené výtvory ohodnotí komise složená z pracovníků muzea. Deset autorů nejzajímavějších děl si odnese hmotné odměny. Všechny práce budou představeny na virtuální výstavě.

Další informace i inspiraci můžete najít na stránkách regionálního muzea a samozřejmě také v Křížově vile na výstavě Žiju v první republice. Případné dotazy volejte na tel. 608 832 299. (rmž)

Galerie k článku