Podzim v knihovně

01. 10. 2021

Ve středu 29. 9. 2021 jsme v dětském oddělení naší knihovny poprvé po prázdninách s dětmi i jejich rodiči tvořili a zaměřili jsme se na znovuvyužití starých a nepotřebných knih.

Podzim v knihovně

Skládáním listů dle předlohy jsme vyrobili myšky, dozdobili je knoflíky a kartonovými oušky.

Během odpoledne přišlo na řadu také vyhodnocení prázdninové výtvarné soutěže pro děti „Prázdniny s Knihomolíkem“. První tři umístěné jsme ocenili věcnými cenami a následně zahájili výstavu všech krásných soutěžních prací, kterou je možné již nyní zhlédnout v hlavní knihovně.

Poučná a zajímavá akce čekala návštěvníky knihovny od 17 hodin v přednáškovém sálku knihovny. Fotograf a grafik Jiří Svoboda, zapálený znalec Českého středohoří, jim v dalším pokračování cyklu přednášek Za tajemstvím Českého středohoří umožnil nahlédnout do nitra pohoří, v němž se ukrývají geologické zvláštnosti a povyprávěl o unikátních skalních útvarech a kamenech, s nimiž jsou spojeny četné pověsti a záhady. Ukázal mimo jiné například čertovy zdi, ptačí stěny, skalní město, kamenné koule nebo kamenná moře, konkrétně pak třeba známou Panskou skálu u Kamenického Šenova, Hladový kámen v Děčíně nebo Kamenná slunce u Hnojnice či skalní věže hradu Vrabinec. Velmi poutavá přednáška byla doplněna bohatou obrazovou dokumentací.

Zájemce o cestování zveme na cestopisnou přednášku Saši Ryvolové nazvanou Zlaté vábení Yukonu, která se bude konat ve středu 27. října 2021 od 17 hodin opět v přednáškovém sálku knihovny. (mkž)