Žatecký rodák Jiří Pazour vystoupí v říjnu v divadle s gratulačním koncertem

22. 09. 2021

Gratulační koncert Jiřího Pazoura s názvem Můj život s klavírem se koná v hudebníkově rodném městě, Žatci, u příležitosti jeho kulatých narozenin, které umělec oslavil začátkem letošního roku. Uskuteční se 19. října od 19 hodin v městském divadle, v němž Jiří Pazour před lety začínal svou hudební cestu.

Žatecký rodák Jiří Pazour vystoupí v říjnu v divadle s gratulačním koncertem

V první části večera zaznějí hudební skladby, které má Jiří Pazour nejraději. Posluchači budou mít možnost vyslechnout např. hudební improvizace na Smetanovu Vltavu v různých hudebních stylech, na motiv české lidové písně Ach synku, synku, zazní též originální zpracování skladeb Leoše Janáčka, George Gershwina, filmových melodií Johna Williamse a melodií z muzikálů Leonarda Bernsteina.

Jak už bývá při koncertech Jiřího Pazoura zvykem, umělec navazuje v druhé polovině koncertu kontakt se svými posluchači a plní hudební přání publika. Publikum bude mít možnost sledovat, jakým způsobem se proměňují známé melodie a jak přímo na místě vznikají nové hudební skladby.

S Jiřím Pazourem zažijete nevšední večer nejen prvotřídní klavírní hry, ale především večer živelných, strhujících a inspirací nabitých improvizací a hudebních proměn.

Jiří Pazour umělecky působí ve třech oblastech – jako skladatel, na koncertech a v roli pedagoga. Jeho skladby pravidelně vysílá Český rozhlas, písničky pro děti zase často znějí v České televizi. Jeho sólová koncertní činnost je zaměřená hlavně na klavírní improvizace, s nimiž vystupoval v mnoha zemích Evropy, Ameriky, Asie i v Austrálii. Coby pedagog působí od roku 1995 na Pražské konzervatoři.

Přijďte si jeho umění poslechnout do žateckého divadla. Více informací o aktivitách a koncertech J. Pazoura najdete na jeho facebooku (https://www.facebook.com/pazourjiri/), informace o žateckém koncertu a předprodej vstupenek je na webu Městského divadla Žatec (https://www.divadlozatec.cz/). (tka)