Dočesná jinak: chmelové soutěže a folkové kytary

28. 08. 2021

Dvě menší akce z celoměstského programu Žatecká Dočesná jinak 2021 proběhly v pátek večer v Žatci. Šlo o Chmelařský dvorek podruhé a S kytarou na chmelu.

Dočesná jinak: chmelové soutěže a folkové kytary

V areálu Chmelařského muzea se podruhé konal Chmelový dvorek. Vystoupení hudební skupiny Saiwala se střídalo se soutěžemi, které se pochopitelně týkaly chmele a Žatce. O tom, kdo bude soutěžit, rozhodoval vždy los. Nevraživost těch, kdo nebyli vylosováni, se ale nekonala, všichni byli spokojení i v roli diváků, moderující manažer muzea Vladimír Valeš jim dal i tak dostatek prostoru k seberealizaci, i když to bylo podmíněné hlášením se o slovo.

Pořádání Chmelového dvorku umožnila finanční podpora města Žatec, které letos, stejně jako loni, uvolnilo milion korun pro pořadatele desítek menších akcí, jež nahrazují tradiční „velkou“ Dočesnou.

Podobnou podporu získal také folkový festival S kytarou na chmele. Ten probíhal před klubem Budík na Hošťálkově náměstí. Právě na něm se nepřízeň počasí projevila nejvíc, což ovlivnilo návštěvnost, ale nikoliv kvalitu vystoupení a zábavy. (tka

Galerie k článku