Pozvánka na letošní EHD v Žatci

27. 08. 2021
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci již tradičně připravuje Den evropského dědictví.
Pozvánka na letošní EHD v Žatci

Ten se uskuteční v sobotu 18. září od 10 do 18 hodin v prostorách muzea a přilehlé zahrady, v Husově ulici 678 Žatec. Letošní téma je věnováno připomínce 600. výročí bitvy u Žatce a porážky druhé křížové výpravy proti husitům a program bude skutečně bohatý.

„Na muzejní zahradě se v průběhu dne představí hudební, taneční, šermířské a kejklířské skupiny např. Subulcus, Honesta, Kancioneta, Elthin ad. Dobývání vozové hradby, rozložení husitského tábora a válečnictví bude doplněno i o dílničky pro děti, které připravuje skupina Merlet. Vyzkoušíte si ražbu mincí, práci s kůží, předení na kolovrátku, ochutnáte středověkou kuchyni. Od 14 hodin bude slavnostně zahájena výstava Husité v severozápadních Čechách a druhá křížová výprava u Žatce 1421 v prostorách přednáškového sálu hlavní budovy muzea, kterou muzeum připravilo ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě. Průběžně bude promítán k této příležitosti nově natočený film Porážka druhé křížové výpravy proti husitům u Žatce v roce 1421,“ nastínila program Radmila Holodňáková, ředitelka muzea.

K dispozici budou stánky s občerstvením, medovinou, farmářskými sýry i dřevěnými hračkami.

V rámci dne bude zpřístupněna i výstava o módě 20. a 30. let 20. století s názvem Žiju v první republice v Křížově vile, Zeyerova 344 Žatec a výstava araukaritů a paleontologických obrazů Dávné věky na Žatecku a v širším okolí ve Staré papírně, Volyňských Čechů 733.

Rozhodně si nenechte ujít zajímavou akci a zapište si do svých kalendářů datum 18. 9. 2021! (rmž)