„Foto LOVE“ Dáši Sulovské a Bedřicha Klimy

„Foto LOVE“ Dáši Sulovské a Bedřicha Klimy

V žatecké Galerii U Radnice připravují opět poutavou výstavu.

Hodiny a hodiny toulání přírodou nebo dlouhá čekání ve fotostanu a pořizování fotografií ptactva a zvěře. Neobvyklý koníček dvojice fotografů zaujal galeristu Petra Pavla Šimáčka a slovo dalo slovo, výsledkem je připravovaná výstava fotografií přírody, ptáků a zvěře.

Dášu Sulovskou znají v Žatci spíš jako profesionálku, která nabízí péči o tělo a duši, ale málo kdo ví, že kromě relaxačních masáží se zajímá také o fotografování. Ať už to jsou krajinky, portréty, hry stínů a světel. K focení v přírodě se dostala před více jak pěti lety, kdy se seznámila se svým nynějším přítelem Bedřichem Klimou, který má s fotografováním dlouholetou zkušenost. Společně pak následovaly toulky přírodou, vyjížďky k rybníkům, k lesům, seznamování s jednotlivými druhy zvěře a ptactva, desítky hodin ve fotostanu, někdy s úspěšným koncem, mnohdy však i neúspěšným. Doslova fotografický boom zažili při “covidové pauze“, kdy vyráželi s fotoaparátem téměř každý den. „V současné době už tolik příležitosti a času na naše fotolovy není, ale když už se najde chvíle, rádi společně vyrazíme na známá i neznámá místa s očekáváním zachycení nových či zajímavých fotoobjektů přírody,“ říká Dáša Sulovská.

To Bedřich Klima z Chebu se začal seznamovat s fotoaparátem už v šestnácti letech, kdy začal dokumentovat fotbalová utkání tehdejší Rudé hvězdy Cheb, která se probojovala do nejvyšší fotbalové soutěže. A když se mu naskytla v roce 1994 možnost stát se fotoreportérem Chebského deníku, neváhal ani minutu. Nakonec u novinařiny zůstal dlouhých třiadvacet let, kdy se už jako sportovní redaktor věnoval převážně sportovní fotografii. „Víte, vždy mne fascinovalo zachycení sportovního okamžiku, ať už šlo o fotbal, hokej, házenou, atletiku, nohejbal či další sporty. Podobné to je v přírodě,“ svěřil se Žateckému deníku Bedřich Klima. Také proto se po odchodu z novinářské branže začal věnovat fotografii přírody, zvěře a ptactva. I zde totiž platí, že pokud chceme vyfotografovat některé zvíře či dravce, musíme o něm něco vědět, přečíst si důležité informace. Samozřejmě tu hrají velkou roli také náhoda a štěstí.

Jsem velmi rád, že v naší galerii ukážeme na zdařilých a působivých fotkách nádherné a láskyplné „fotolovy“ Dáši s Béďou, návštěvníci jistě posoudí, jak se autorům podařilo zachytit ty správné vzácné okamžiky,“ hodnotí galerista Petr Pavel Šimáček. Vernisáž neotřelé výstavy Foto LOVE se v žatecké Galerii U Radnice, kterou provozuje Spolek rodáků a přátel města Žatce, uskuteční v sobotu 10. února v 18 hodin a výstava potrvá do 9. března 2023. (rž)

Datum přidání:

Nejnovější zprávy